وبلاگ

نگهداری از بدلیجات استیل

امروزه در سراسر جهان، بدلیجات استیل ضدزنگ و رنگ ثابت بسیار شیک و محبوب و پرطرفدار هستند. این زیورالات ارزان قیمت برای ساختن جواهرات عروسی ، ساعت ، بدلیجات شیک روزانه استفاده می شود. بدلیجات استیل دارای تنوع، قیمت مناسب و طرح های چشم نواز هستند. همچنین، به دلیل روکش رادیوم کاملاً ضد حساسیت هستند. در ایران نیز بخصوص بعد از بالا رفتن قیمت طلا واستفاده از بدلیجات رنگ ثابت مثل دستبند استیل، رومانتویی (رولباسی) استیل و نیم ست های برند و مارک از جایگاه مقرون به صرفه و ویژه ای برخوردارشده اند.

برای ماندگاری طولانی مدت این محصولات پر طرفدار و محبوب باید از آنها مراقبت کنید.

                                       
در ابتدا باید بدانیم جواهرات استیل ضدزنگ (استیل رنگ ثابت) چیست؟ این ماده از آلیاژ فولاد ساخته شده است و حاوی کروم است و بنابراین زنگ نمی زند و با دوام هم هست. اما مانند هر فلز دیگری می تواند خراشیده و لک شود. به همین دلیل باید قوانین اساسی مراقبت از این محصول را رعایت کنید تا برای مدت طولانی ماندگار باشد.
برای نگهداری مهمترین فاکتور تمیز و خشک نگه داشتن آنها و دوری این محصولات از تعریق، مواد شیمیایی، شوینده ها و کرمهای آرایشی حاوی جیوه میباشد . بدلیجات استیل را در استخر استفاده نکنید چرا که کلر موجود در آب باعث تغییر رنگ آنها خواهد شد. همچنین، لوسیون ها و عطر و ادکلن ها با بدلیجات استیل واکنش شیمایی داده و آنها را خراب میکنند.

بنابراین، بهترین گزینه برای تمیز کردن دستبند استیل ( گوشواره و نیم ست استیل) شستن آن با آب و صابون  یا مایع ظرفشویی با یک مسواک نرم است. حتماً بعد از شستشو آنها را با یک پارچه نرم و بدون کرک و پز خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید