وبلاگ

چه زیورآلاتی برای لباس شما مناسبتر است؟ ست کردن لباس و زیورالات

چه زیورآلاتی برای لباس شما مناسبتر است؟

 

  • مقدمه:

داشتن استایل مشخص در پوشش نقش مهمی در شکل دادن به برند شخصی (Personal Branding)  افراد دارد.یکی از عناصر اصلی در ساخت استایل شخصی، استفاده درست از زیورآلات و اکسسوری در پوشش است. برای رسیدن به هدف، نیازمند آگاهی از اصول هماهنگ سازی و ست کردن یک لباس خاص با زیورالات و بدلیجات مناسب هستیم. در این مقاله قصد داریم، بعضی اصول راهنما برای هماهنگ سازی و ست کردن زیورالات و لباس را توضیح دهیم.

 

  • تعریف استایل (Style)

در لغت نامه های اینترنتی، استایل (Style) به سبک، روش، شیوه، عبارت، سلیقه ترجمه شده است. استایل در صنعت مدل، به معنای سبک و مدل پوشش و ابراز خود در عرصه عمومی است. استایل تنها به پوشش محدود نبوده همه عناصر بازنمایی کننده فرد را در منظر دیگران مانند نوع لباس پوشیدن، فرم آرایش، شیوه سخن گفتن، زبان بدن، و افکار و احساسات فرد را شامل می شود. بطور خلاصه، استایل، با همه مولفه هایی در پیوند است که به شکل گیری تصویری خاص از فرد در ذهنیت دیگران کمک می کند.

 

  • اهمیت داشتن استایل هماهنگ

اولین برداشت دیگران از شخصیت شما متناسب با ظاهرو استایل شماست. به این معنی که دیگران در ابتدای آشنا شدن با شما بر مبنای ظاهر شما (نوع لباس، زیورآلات، اکسسوری و چگونگی ترکیب آنها) درباره شخصیت شما قضاوت میکنند. یکی از ملزومات داشتن ظاهری زیبا که همه را به خود جلب کند بکار بردن زیورآلات و اکسسوری مناسب است. استفاده از زیورالات و اکسسوری مناسب میتواند درخشش و جذابیت به تیپ و ظاهر شما ببخشد. بنابراین، هر کسی که عاشق زیبایی و داشتن استایلی در خور ستایس است، به مجموعه ای متنوع و رنگارنگ از آنها نیاز دارد.

 

  • قاعده اول: جواهرات را متناسب با مهمانی و مراسمی که در آن دعوت هستید، انتخاب کنید:

مطمئن شوید که کجا می روید یا چه کاری انجام می دهید و ظاهر خود را متناسب با آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما نمی توانید مثلاً گوشواره با آویز بلند در محل کار خود استفاده کنید، زیرا که تمرکز شما را در کار از بین می برد. بهتر است در محل کار از زیورالات ظریف و ساده مانند گل گوش استفاده کنید؛ یا اینکه مثلاً در مراسم عزاداری و ترحیم بهتر است از اکسسوریهایی با رنگ مشکی یا خنثی با پلاکهای مذهبی استفاده کنید. زیورالات پر زرق و برق و شیک و گرانبهاتر را برای جشن و شادی، و زیورالات رنگی را برای مهمانی های دوستانه استفاده کنید، تا ظاهری شاداب و جذاب داشته باشید.

 

  • قاعده دوم: برای هماهنگ کردن زیورالات تمام گزینه های خود را در نظر بگیرید.

خانم ها گزینه های زیادی مانند گوشواره ،دستبند، گردنبند، پابند ، ساعت، ست و نیم ست برای انتخاب دارند که همگی از نظر اندازه یا شکل ظاهری متفاوت هستند. بنابراین فقط کافیست از بین گزینه های مختلف زیورالاتی را انتخاب کنید که جلوه لباس و سبک شخصیتی شما را افزایش می دهد.

 

  • قاعده سوم: جواهرات را با توجه به رنگ پوست و فرم صورت خود انتخاب کنید:

برای انتخاب درست زیورالات نه تنها باید به رنگ و طرح لباس خود بلکه باید به رنگ پوست و شکل صورت خود نیز توجه کنید. به عنوان مثال، رنگ پوست خنک­تر یا روشن تر با سنگهای زینتی به رنگهای قرمز بنفش و آبی سازگار است و بالعکس رنگ پوست تیره تر با رنگهای خنثی تر و درخشانتر سازگار است.

گوشواره های کوتاه و گرد برای کسانی که شکل صورتشان مستطیلی دارند، بسیار عالی خواهند بود. بالعکس برای فرم صورت گرد گوشواره هایی با اشکال هندسی گوشه دار مانند مستطیل یا مثلث مناسبتر است.

 

  • قاعده چهارم: جواهرات را متناسب با فرم و سبک لباس خود انتخاب کنید.

هر فرم و سبک خاصی از لباس با نوع خاصی از زیورالات قابل ست کردن است. بطور مثال، اگر از لباسی با یقه گرد استفاده میکنید بهتر است از گردنبندهای بلند و آویز مروارید دار که انتهای آویز آن از یقه شما دور باشد استفاده کنید. در حالیکه، برای یقه های باز یا دکلته از گردنبندهای کوتاه و گوشواره های بلند و شلوغ استفاده شود. برای لباسهای یقه هفت گردنبندی با زنجیر نسبتاً بلند مانند رومانتویی یا رولباسی که شکل هفت بخود بگیرد مناسبتر بنظر میرسد، اما نباید از یقه لباس پایین تر قرار بگیرد. در صورت پوشیدن لباس با یقه اسکی هم میتوانیم گردنبند کوتاه و هم زنجیر بلند استفاده کنیم. در هر صورت بیاد داشته باشید که اگر لباس شما دارای طرح شلوغ با یقه کارشده باشد بهتر است اصلاً گردنبند استفاده نشود و یک گوشواره ساده کفایت میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید